La cimitir. Totusi , locul ei nu a fost dintotdeauna acolo, ea a stat amplasată în oraș, imediat cum treceai vechiul pod peste Cuiejdi în Măraței. Ulterior a fost luată de familia Sculy și amplasată în cimitir, unde a fost transformată în monument funerar. Ar fi frumos sa o revedem înapoi unde a fost amplasată prima oară.
cipandeil spune
Monumentul funerar al fam.Sculy cu satuile celor 2 fete,Speranta si..
Este cel care a facut podul de la spital
La cimitir. Totusi , locul ei nu a fost dintotdeauna acolo, ea a stat amplasată în oraș, imediat cum treceai vechiul pod peste Cuiejdi în Măraței. Ulterior a fost luată de familia Sculy și amplasată în cimitir, unde a fost transformată în monument funerar. Ar fi frumos sa o revedem înapoi unde a fost amplasată prima oară.
Monumentul funerar al fam.Sculy cu satuile celor 2 fete,Speranta si..
Este cel care a facut podul de la spital