Stâlpi loviți de trăsnet, scurtcircuite, inundații în Neamț. Intervin pompierii, voluntarii, Delgaz Grid
Ca urmare a manifestării fenomenelor meteo periculoase, forțele de intervenție din cadrul ISU Neamț și SVSU au fost solicitate în mai multe situații, astfel:
- în orașul Roznov, pe strada Trandafirilor un echipaj de pompieri de la Punctul de lucru Roznov împreună cu membri ai SVSU Roznov au intervenit pentru pentru evacuarea apei dintr-o curte;
- în localitatea Borlești a intervenit Delgaz Grid deoarece un stâlp a fost lovit de un trăsnet;
- în localitatea Săvinești a intervenit un echipaj de pompieri de la Punctul de lucru Roznov la un contor electric care fumega. A fost anunțat și Delgaz Grid.
- în localitatea Borlești, pe strada Bistrița a intervenit SVSU Borlești pentru evacuarea apei dintr-o curte și un beci.
- în municipiul Piatra Neamț, pe strada Mărăței, un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț intervine pentru evacuarea apei de pe stradă
- în municipiul Piatra Neamt, pe strada Progresului un stâlp de iluminat face scurtcircuit. A fost anunțat Delgaz Grid și SVSU Piatra Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)