Spectacol susţinut de elevii coordonaţi de actriţa Maria Hibovski, marţi, 13 iunie
Marţi, 13 iunie, clasa de actorie a Şcolii Populare de Artă Piatra-Neamţ va evolua în faţa publicului pentru ultima oară în anul şcolar 2016 – 2017.
Începând cu ora 17:00, la sala „Calistrat Hogaş” a Consiliului Judeţean Neamţ, elevii coordonaţi de actriţa Maria Hibovski vor prezenta trei dintre cele mai noi producţii ale lor. Este vorba de „Kasim cel lacom”, după o poveste din seria celor „1001 nopţi”, „Lenea lupului”, după Ştefan Lenchiş şi „Babilonia prostiei”, o dramatizare după un text al regretatului Bogdan Ulmu. Regia acestor trei piese este semnată de Maria Hibovski.
Intrarea la întreg evenimentul este liberă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)