Solicitare aviz de gospodărire a apelor pentru „Consolidare drum județean DJ 155 F, km 32+000 – 40+880“
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/05/CJ-Consiliul-Judetean-sigla.jpg)
Această informare este efectuată de Unitatea Admistrativ Teritorială Județul Neamț, strada Alexandru cel Bun, nr. 27, Piatra Neamț, care intenționează să solicite aviz de gospodărire a apelor pentru”Consolidare drum județean DJ 155 F, km 32+000 – 40+880“.
Ca rezultat al acestei lucrări nu vor rezulta ape uzate.
Această solicitare de aviz este conformă cu prevederile Legii Apelor nr. 107/1996 cu modificările și completările ulterioare.
Persoanele care doresc să obțină informații suplimentare cu privire la solicitarea avizului de gospodărire a apelor pot contacta solicitantul de aviz la adresa menționată.
Persoanele care doresc să transmită observații, sugestii și recomandări se pot adresa solicitantului și la Sistemul de Gospodărire a Apelor Neamț, Bulevardul Dacia, nr. 5A, Biroul Exploatare Lucrări/Gestiunea Resurselor de Apă, telefon 0233217177.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)