Șofer beat, cu domiciliul în Neamț, a provocat o tamponare în lanț pe drumuri clujene
Beat la volan pe drumuri clujene, un șofer cu domiciliul în comuna Piatra Șoimului din Neamț a provocat o tamponare în lanț. Patru autovehicule au fost avariate. Doi copii, de 5 și 10 ani, au fost răniți în urma evenimentului rutier.
S-a întâmplat marți, 20 noiembrie, în jurul orei 19.30, sub podul de la Nodul N din Mănăștur.
Potrivit presei locale, în urma testării cu aparatul etilotest a reieșit că șoferul care a produs accidentul (43 de ani) avea o alcoolemie de peste 1 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore.
sursa, foto: ziardecluj.ro
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)