Social-democrații nemțeni și-au depus candidaturile la alegerile parlamentare (FOTO/VIDEO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/parlamentare-psd-1-1024x484.jpeg)
Social-democrații nemțeni și-au depus astăzi la Biroul Electoral Județean candidaturile în competiția pentru alegerile parlamentare din 6 decembrie.
Lista pentru Camera Deputaților va fi deschisă de către deputatul Ciprian Șerban, urmat de către Oana Bulai – consilier de stat în cadrul Cancelariei Primului-ministru, Remus Munteanu – ministru secretar de stat, Cătălin Zamfira – deputat, Gabriela Lucachi – medic, Toni Covasan – primar, Ovidiu Niță – primar, Octavian Diaconița – jurist, Radu Tudorel și Adrian Păduraru – consilieri județeni.
Pe lista candidaturilor la Senat se regăsesc Răzvan Cuc – ministru, Florentina Moise – profesor, Neculai Avădanei – medic, Adrian Bourceanu – avocat și Ionuț Ciocoiu – profesor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)