Situația pacienților din SJU Piatra-Neamț la această oră – Actualizare date
Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență (SJU) Piatra-Neamț au transmis situația actualizată a pacienților internați în unitatea medicală astăzi, 15 decembrie 2020.
În acest moment sunt internați 202 pacienți confirmați pozitiv (față de 220 ieri la aceeași oră) dintre care 196 manifestă o formă medie iar alti 42 sunt considerați suspecți, în așteptarea confirmării/infirmării diagnosticului. În secția de Anestezie Terapie Intensivă se află 6 pacienți dintre care 3 ventilați mecanic.
În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 2 decese, astfel: două persoane de sex masculin cu vârstele de 62 și respectiv 83 de ani, ambele cu patologii asociate.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)