Situația cazurilor COVID-19 la Spitalul din Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/ati-1-1024x512-1.png)
La ora actuală la Spitalul Județean de Urgență din Piatra-Neamț sunt internați 369 de pacienți confirmați pozitiv cu noul coronavirus și alți 57 suspecți în așteptarea confirmării/infirmării diagnosticului.
În ultimele 24 de ore s-au înregistrat 5 decese, astfel: 4 bărbați cu vârste cuprinse între 60 și 68 ani precum și o femeie de 80 de ani. Precizăm că toate persoanele decedate prezentau comorbidități.
La Terapie Intensivă se află internate în acest moment 12 persoane.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)