Situația bolnavilor internați la Spitalul Județean de Urgență din Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/SJU-3-1024x512.png)
Piatra-Neamț avea ieri, 2 februarie, cea mai crescută rată de infectare – potrivit documentelor transmise de autorități – mai precis 20,70 cazuri confirmate la mia de locuitori (articolul aici – click). Până la ora redactării acestui articol nu am primit încă o informare legată de incidența pentru ziua de astăzi.
Potrivit informațiilor transmise, numărul celor internați în acest moment este de 210 dintre care 80 manifestă forme ușoare, 6 sunt asimptomatici, 75 au forme medii, 43 forme mai severe iar în secția de Anestezie Terapie Intensivă sunt 6 pacienți (3 ventilați mecanic).
Vom reveni în câteva ore cu documentul oficial privind situația cazurilor confirmate în Neamț pentru ziua în curs.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)