Sfântul Pirelli a salvat viața unui tânăr beat rangă din Neamț (VIDEO)
Beat rangă, a pierdut controlul asupra bicicletei și a intrat în mijlocul șoselei în zona comunei Săvinești. În condiții normale, ar fi fost în cel mai fericit caz pe un pat de spital, dar a fost evitat la milimetru de o mașină echipată cu cauciucuri de mare performanță din punct de vedere al aderenței.
De data aceasta, Sfântul Pirelli a decis ca nefericitul să scape cu viață, dar data viitoare doamna cu coasa va veni cu reeșapate și …
Turmentatul era oarecum conștient de pericolul la care se expune, dar consideră că e datoria mașinilor să se ferească de el.
Atenție la bicicliști când conduceți. Oricând unul poate fi beat și își poate pierde echilibrul în mod spectaculos și mortal!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Pirelli in ultimii ani au obtinut scoruri mici la aderenta. Cele mai bune acum sunt Continental si Michelin. Cele de buget ok sunt hankook si falken. Oricum, e bine sa-ti iei ceva nou, chiar daca e chinezesc. 🙂