Sevil Shhaideh, propunerea de premier a PSD-ALDE
Sevil Shhaideh este propunerea PSD-ALDE pentru funcția de premier, a declarat Liviu Dragnea după consultările de la Cotroceni: „A lucrat cu mine nu numai în Ministerul Dezvoltării, dar din poziția mea de viceprim-ministru am lucrat împreună la toate dosarele guvernamentale și cunoaște activitatea din toată ministerele. Este un om în care eu am încredere totală, iar prin această propunere din partea mea, este și un mesaj puternic că-mi asum întreaga responsabilitate pentru activitatea guvernamentală și pentru punerea în aplicare a acestui program de guvernare. Așteptăm desemnarea din partea președintelui. Este o persoană pe care și președintele o cunoaște, cu care a lucrat împreună la mai multe proiecte și sperăm că această desemnare să vină cât mai repede.”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Cititi cartile de istorie si o sa vedeti ca pe aceste meleaguri sa facut ceva remarcabil numai cind am foast condusi de altii.De cite ori am fost de capul nostru au fost numai scandaluri,tradari,cumparari de influenta si raportari la diverse inalte porti si totdeauma jaf cit cuprinde si jecmanirea populatiei,banii astfel storsi dusi si cheltuiti afara dupa ce s-au platit taxela de protectie
Si-a pus fina premier? Musulman? Un turc sa conduca Romania? Superb! Propun sa mai puna si ministrii tot musulmani si pe Daniel de la BOR sa-l inlocuiasca cu vreun muftiu, ca rasplata pentru ajutorul din alegeri.
Transmiteti si la Ghindaoani, Bodesti, Grumazesti, etc, etc ca sa stie ce au votat.