Serviciul de Ambulanță Județean Neamț: Tentativă de sinucidere și persoane rănite într-un accident rutier
Potrivit unei informări remise de Serviciul de Ambulanță Județean Neamț, în acest weekend au avut loc două intervenții la două cazuri deosebite, după cum urmează:
05.10.2019, ora 16:28, Roman, pacientă sex feminin, 19 ani, diagnostic: intoxicaţie voluntară medicamentoasă; pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Municipal Roman;
06.10.2019, ora 14:29, Bodeşti, accident rutier cu 2 victime:
- victimă sex feminin, 44 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier, preluată de un echipaj EPA şi predată la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ;
- victimă sex masculin, 54 ani, diagnostic: traumatism umăr stâng prin accident rutier, preluat de un echipaj cu asistent medical şi predat la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)