Serviciul de Ambulanță Județean Neamț: Bărbat de 45 de ani, găsit în stop cardio-respirator
Un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț a fost solicitat să intervină luni, 2 noiembrie, pentru a acorda ajutor unui bărbat din comuna Borca, intrat în stop cardio-respirator.
La locul solicitării s-a deplasat un echipaj cu asistent medical, care din păcate nu a putut constata decesul pacientului.
Persoana decedată avea doar 45 de ani. Condoleanțe familiei!
02.11.2020, ora 16:05, Borca, pacient sex masculin, 45 ani, diagnostic: SCR fără răspuns la manevrele de resuscitare. La caz s-a deplasat un echipaj cu asistent medical ; pacientul a rămas la locul solicitării.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)