Senatorul Dan Manoliu: Românii merită ce-i mai bun!
„Românii merită ce-i mai bun!
Am inițiat și introducem rapid în dezbaterea Parlamentului proiectul legii care să sancționeze comercializarea alimentelor inferioare calitativ față de cele identice din alte țări europene.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/05/manoliu-1024x512.png)
Nu mai acceptăm dublul standard!
Orice companie care va ignora obligația de a vinde în România aceleași produse ca oriunde în Europa riscă amenzi de până la 4% din cifra de afaceri.
Ne vom bate în Parlamentul European pentru ca România să fie respectată, pentru ca românii să nu mai fie consideraţi cetăţeni de mâna a doua. Ne vom bate pentru a avea aceleaşi drepturi cu ceilalţi cetăţeni europeni. Noi nu uităm ce promitem! Noi facem ce am promis!”, transmite senatorul nemțean Dan Manoliu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)