Se prelungește STAREA DE ALERTĂ: Măsurile intră în vigoare de mâine, 10 septembrie
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/09/stare-de-alerta.png)
Comitetul National pentru Situații de Urgență a adoptat în ședința de astăzi, 09 septembrie 2021, Hotărârea numărul 67 privind propunerea prelungirii stării de alertă pe teritoriul României.
Măsurile de prevenire și control a infecțiilor generate de virusul SARS-CoV-2, propuse a fi adoptate începând cu data de 10.09.2021, în contextul epidemiologic actual, sunt prevăzute în anexa la prezenta hotărâre.
Vă prezentăm Hotărârea CNSU și Anexa acesteia.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)