Se prelungește închiderea circulației rutiere în Piața Ștefan cel Mare din Piatra-Neamț
Primăria Piatra-Neamț anunță prelungirea închiderii circulației rutiere în Piața Ștefan cel Mare:
Având în vedere solicitarea primită în această seară de la societatea care a asigurat scena pentru Zilele Orașului Piatra-Neamț, de a prelungi închiderea circulației rutiere în Piața Ștefan cel Mare, vă anunțăm că circulația rutieră va rămâne închisă în această zonă până mâine, 28 iunie, ora 14:00. Prelungirea acestui termen este necesară pentru demontarea în condiții de siguranță a scenei.
Ne cerem scuze și vă asigurăm de faptul că responsabilii depun toate eforturile pentru ca traficul auto să poată fi reluat cât mai repede.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Cred că dacă s-ar fi cerut acordul animalelor de companie pentru focul de artificii nu se putea organiza cheltuirea banului public pe asemenea spectacol! Se putea identifica moduri mai oportune de cheltuire a banului public: trotuare cu gropi, lipsa trotuare, iluminat nefuncțional, …