Se oprește apa în satele Bistrița și Scăricica
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/apa5.jpg)
Având în vedere intervenția pe care furnizorul de energie electrică o realizează în Comuna Alexandru cel Bun, Compania Județeană APA SERV S A este pusă în situația neplăcută de întrerupe temporar furnizarea serviciului de alimentare cu apă potabilă pentru utilizatorii din Satele Bistrița și Scăricica, astăzi 15.12.2021.
Furnizorul de energie electrică estimează reluarea furnizării serviciului de astăzi 15.12.2021 ora 13.00.
Ținând cont de timpul de încărcare pentru refacerea cantității de apă brută în vederea potabilizării și furnizării către utilizatori, reluarea furnizării serviciului de alimentare cu apă potabilă se va realiza în parametri optimi astăzi, 15.12.2021 începând cu ora 14.00.
Mulţumim pentru înţelegere!
Pentru informații suplimentare beneficiarii noștri, pot suna la Dispeceratul APA SERV care funcționează nonstop, la numărul de telefon 0233/233340 sau pot accesa site-ul Companiei http://www.apaserv.eu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)