Se lucreaza la calea ferata
Cu prilejul zilelor calduroase din aceasta luna, lucratorii de la CFR au decis sa inceapa mai repede lucrarile de intretinere a cailor ferate. Astazi, in zona puntii de la Strand acestia sapau pentru a inlocui traversele vechi din lemn cu unele moderne din beton, dar si pentru inaltarea terasamentului destinat caii ferate.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Tovarase administrator, va rog sa raspundeti intrebarilor puse de cei care postesc. Nu de alta, da’ omu’ poate chiar nu stie si l-ati scoate din ignoranta. Cu stima si mandrie, ca intotdeauna. Marcelus.
Greseala a fost remediata. 🙂
Ce inseamna „inalarea” ? Astept un raspuns!