Se casează fostele grătare din Ștrand evaluate la 1000 euro bucata
1000 euro un grătar cu 4 țevi și două table la ștrandul din Piatra-Neamț.
La următoarea ședință de consiliu local, din 30 mai 2023, se va vota casarea unor bunuri printre care și fostele grătare din ștrand ce au o valoare medie de inventar de 1.000 euro de bucată.
Oricine știe cât a costat din totdeauna în realitate un asemenea grătar. Suntem curioși dacă domnii consilieri locali vor vota ștergerea hoției făcute de administrațiile anterioare liberale din patrimoniul primăriei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
De ce vă mirați? Fiind obiecte de artă medievală, confecționate din metale prețioase este normal sa fie scumpe. Faptul că sunt negre sa nu va sperie, au fost vopsite să fie protejate de hoți , de cei care ar fi fost tentați să le fure nu de cei din primărie.