SC Troleibuzul SA își reia activitatea de transport cu ajutorul CJ Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/10/troleibuzul.png)
SC Troleibuzul SA anunță toți călătorii că începând cu data de 8 octombrie 2019, marți, se reia complet activitatea de transport în comun pe toate traseele pe care le deservește în 6 localități din Neamț.
Ieșirea din blocajul financiar s-a realizat cu ajutorul CJ Neamț împreună cu care se caută în continuare soluții pentru a se evita pe viitor astfel de blocaje în transportul în comun.
Până în ziua de marți, 8 octombrie, pe surse am aflat că ADI Urbtrans face tot posibilul să asigure cât mai multe din aceste curse cu operatori privați.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Foarte bine. Așa da management! Când nimeni suferă atunci conducătorii își fac treaba bine..