Salvamont Neamț avertizează: temperaturi extrem de scăzute pe Masivul Ceahlău
ATENȚIONARE!
În perioada 6-9 ianuarie, în zona montană a județului Neamț, temperaturile se vor situa în jurul valorilor de -21/-23 grade. În condițiile în care viteza vântului va atinge 80 km/h (50 MPH) windchill-ul (temperatura resimțită de organism) va avea valori de -54/-59 grade, ceea ce echivaleaza în standarde internaționale cu limita declanșării codului roșu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)