S-a dat startul pentru Piatra Curată – aprilie 2017
Campania de ecologizare „Piatra Curată” a ajuns anul acesta la o nouă ediție. La fel ca și în anii trecuți, campania se desfăşoară pe toată durata lunii aprilie și sunt invitați să se implice toți cetățenii municipiului Piatra-Neamț care vor să tragă un semnal de alarmă în ceea ce privește aruncarea necontrolată a deșeurilor.
Cetățenii care doresc să participe la această campanie pot obține mai multe informații și se pot înscrie la numărul de telefon 0233210872.
„Start pentru ,,PIATRA CURATĂ”, o acțiune de curățenie, plantări de arbori și flori, ecologizare și protejarea mediului înconjurător, inițiată de Primăria Municipiului Piatra-Neamț. Vă invităm să vă alăturați demersului nostru pentru a ne păstra statutul de oraș verde și curat. Este timpul pentru curățenia de primăvară!”, a declarat primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ca si lacul Izvorul Muntelui, orasul nu va fi niciodata curat cata vreme unii curata si altii arunca gunoaie nonstop. E timpul civilizarii cu amenzi, cine arunca un chistoc , sa curete o strada !