S-a schimbat vizibil modul de colectare a gunoiului în Piatra-Neamț
După ani de zile de articole, contre, certuri între administrația locala și Brantner, amenințări cu rezilierea contractului etc., iată că începând cu anul 2016 se simte o îmbunătățire considerabilă în modul în care firma care se ocupă cu ridicatul gunoiului își face treaba (vezi Serviciul de colectare a deșeurilor, în vizorul primăriei). Tomberoanele sunt golite mai des, chiar și sâmbăta sau duminica, iar zonele de colectare arată mai civilizat față de mizeria care era înainte.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Daca ati vrea sa puneti un mic container si in fata la Bl Turn UNIC ,pentru a putea ajunge la locul cont trebuie sa tranversezi str si sa mergi pe langa masinile parcate. E mult de mers si in acest bloc sunt foarte multi batrani.
Ei rezolva problema asa cum pot ; adica pun gunoiu la cosul ocazional din fata blocului, care se umple si prin jurul lui e murdar tot timpul ! Va rog langa zid puneti un cont , sa l poata ridica manual muncitorii.