S-a schimbat conducerea ALDE Neamț
S-a schimbat conducerea ALDE Neamț. În locul copreşedintelui Alexandru Mihai a intrat Cătălin Drăgușanu alături de domnul Ioan Asaftei.
Se pare că ”degradarea” domnului Alexandru Mihai a survenit în urma unor discuții mai aprinse din interiorul PC în urma cărora s-a stabilit că locomotiva partidului, adică domnul Cătălin Drăgușanu, să nu mai împingă garnitura politică din spate, ci să treacă în față pentru a obține un randament electoral cât mai bun.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Nu mi se pare o locomotiva pentru partid. Cred ca ALDE e de multa vreme depasit. Nu-si va mai gasi locul la urmatoarele alegeri. Doar daca se va agata de PSD, la fel ca UNPR.