S-a îmbătat și a încercat să își pună capăt zilelor – Din fericire, a fost salvat la timp (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/01/ambulanta-neamt-1024x538.jpg)
Vineri, 28 ianuarie, a fost ziua norocoasă a unui bărbat în vârstă de 47 de ani, din Roznov, care după ce a consumat alcool, a încercat să încheie orice socoteală cu viața. Din fericire, acesta a fost salvat la timp de către membrii unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț și ulterior a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean din Piatra Neamț.
„28.01.2022, ora 16:27, Roznov, pacient sex masculin, 47 ani, diagnostic: tentativă suicid, etilism acut; pacientul a fost preluat de un echipaj cu medic şi transportat la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ;”, transmit reprezentanții SAJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)