Risc de avalanse pe Ceahlau
Salvamont Neamt avertizeaza ca in perioada urmatoare exista riscul producerii avalanselor pe Ceahlau. Stratul de zapada a depasit 50 de cm, iar precipitatiile nu au incetat. Sfatul Salvamont pentru cei care se incumeta sa urce pe masiv in aceasta perioada este acela de a amana excursiile pentru un moment in care conditiile meteorologice vor permite acest lucru. Momentan, traseele destinate turismului pe timp de iarna sunt prin Durau-Fantanele si Izvorul Muntelui-Lutu Rosu.
Emilian Zaharia
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)