Rezultatele concursului de fizica-chimie „Impuls Perpetuum” – 21 mai 2011
Concursul de fizica-chimie „Impuls Perpetuum”, destinat elevilor din mediul rural, s-a desfasurat pe 21 mai 2011, in 3 centre zonale: scoala cu clasele I-VIII nr.2 Savinesti, Liceul Tehnologic Petricani si Liceul Teoretic Vasile Alecsandri Sabaoani. Evaluarea lucrarilor s-a desfasurat la Liceul Tehnologic Petricani.
Au participat 124 de elevi, 46 la clasa a 6, 39-clasa a 7, 39 -clasa a 8 Rezultatele si premiile obtinute de elevii din scolile: Romani, Boghicea, Raucesti, Grumazesti, Petricani,Barticesti, pe langa rezultatele obtinute de elevi din scoli cu traditie: Sabaoani, Vanatori, Savinesti, Oglinzi sunt o dovada a faptului ca obiectivul concursului, de a promova performanta si in scolile din mediul rural a fost atins. Speram ca la faza nationala se vor obtine rezultate foarte bune ca si in anii precedenti.
Nr.crt. | Numele şi prenumele elevului | Clasa | Unitatea şcolară | Localitatea | PUNCTAJ | Premiul obtinut | Profesorul care a pregătit elevul – la clasa |
1 | Iacob Eliza | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 77.50 | I | Astăcioae Niculina |
2 | Eva D. Andrada Rafaela | VI | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 76.50 | I | Vacaru Angela |
3 | Minuţ A. Antonio | VI | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 75.00 | I | Vacaru Angela |
4 | Cozma Dumitru | VI | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | 71.50 | I | Andreş Nicolae |
5 | Ignat Ana-Maria | VI | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti | Răuceşti | 71.00 | I | Măriuţa Anisia |
6 | Verşanu Gabriel | VI | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 68.50 | II | Adiaconiţei Carmen |
7 | Trifan Codruţa | VI | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 66.00 | II | Rudoiu Maria |
8 | Murariu Petrişor-Adelin | VI | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 64.00 | II | Adiaconiţei Carmen |
9 | Poenaru Ştefan | VI | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | 63.50 | II | Andreş Nicolae |
10 | Motfai Roxana Elena | VI | Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi | Răuceşti | 62.50 | II | Filip Ana |
11 | Titu Iustina | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 61.50 | II | Astăcioae Niculina |
12 | Antoci I. Anton | VI | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 59.00 | III | Vacaru Angela |
13 | Ungureanu Daniel | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 57.50 | III | Astăcioae Niculina |
14 | Dorcu C. Bianca Cornelia | VI | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 57.00 | III | Robu Maria |
15 | Mihăilescu Ioana Ariana | VI | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti | Săvineşti | 56.00 | III | Vasiliu Ana |
16 | Mîrţ Andreea | VI | Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun | Pildeşti | 56.00 | III | Ciobanu Niculai |
17 | Blaga Valentin Vasile | VI | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti | Săvineşti | 54.00 | III | Vasiliu Ana |
18 | Bîrliba Andra | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 53.00 | III | Astăcioae Niculina |
19 | Chelaru Ioana Gabriela | VI | Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun | Pildeşti | 53.00 | III | Ciobanu Niculai |
20 | Grădinaru Alexandra | VI | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | 53.00 | III | Andreş Nicolae |
21 | Pandelea Elena-Andreea | VI | Şcoala cu clasele I-VIII Români | Români | 50.00 | III | Cozma Mariana |
22 | Susanu M. Emanuela | VI | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 48.00 | Mentiune | Vacaru Angela |
23 | Dolhescu Raluca-Maria | VI | Şcoala cu clasele I-VIII Grumăzeşti | Topoliţa | 45.25 | Mentiune | Ignat Maria |
24 | Mihoc M. Lavinia | VI | Şcoala De Arte Şi Meserii Adjudeni | Adjudeni | 45.00 | Mentiune | Băcăoanu Iuliana |
25 | Zaharia Maria | VI | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 42.50 | Mentiune | Adiaconiţei Carmen |
26 | Borcilă Cristian | VI | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti | Răuceşti | 41.50 | Mentiune | Măriuţa Anisia |
27 | Ciobotaru Ioana Eliza | VI | Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun | Pildeşti | 40.50 | Mentiune | Ciobanu Niculai |
28 | Iacob Daniel | VI | Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi | Răuceşti | 38.50 | Mentiune | Filip Ana |
29 | Alucăi Andreea-Elena | VI | Şcoala cu clasele I-VIII Grumăzeşti | Topoliţa | 38.00 | Ignat Maria | |
30 | Băetu Roxana | VI | Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi | Răuceşti | 36.50 | Filip Ana | |
31 | Aparaschivei Ștefana | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 31.50 | Astăcioae Niculina | |
32 | Dămoc I. Maria Mădălina | VI | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 30.00 | Vacaru Angela | |
33 | Borș Humulescu Vlad | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 28.00 | Astăcioae Niculina | |
34 | Ghiuzan T. Lucia | VI | Şcoala De Arte Şi Meserii Adjudeni | Adjudeni | 26.00 | Băcăoanu Iuliana | |
35 | Ciobanu Mădălina Elena | VI | Scoala cu clasele I-VIII Girov | Girov | 26.00 | Racovanu Florin | |
36 | Buhnă Raluca | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 24.50 | Gușăvan Elena | |
37 | Maftei Ionela-Mălina | VI | Scoala cu clasele I-VIII Boghicea | Boghicea | 21.00 | Velniciuc Ana | |
38 | Apostoaie Cosmin | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | absent | Astăcioae Niculina | |
39 | Gușavan Denisa Andreea | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | absent | Astăcioae Niculina | |
40 | Jâtaru Diana | VI | Scoala cu clasele I-VIII Girov | Girov | absent | Racovanu Florin | |
41 | Maftei Diana-Ştefania-Alexia | VI | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | absent | Andreş Nicolae | |
42 | Partene Alexandru | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | absent | Astăcioae Niculina | |
43 | Plăcintă Diana | VI | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | absent | Gușavan Elena | |
44 | Popârda Diana | VI | Scoala cu clasele I-VIII Girov | Girov | absent | Racovanu Florin | |
45 | Răcheriu Elene Raluca | VI | Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi | Răuceşti | absent | Filip Ana | |
46 | Saucă Ioan-Alexandru | VI | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | absent | Andreş Nicolae | |
1 | Laioş Cristina Andreea | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti | Săvineşti | 99.00 | I | Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina |
2 | Ciobanu D. Răzvan Adrian | VII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 93.50 | I | Vacaru Angela /Scîrlat Anişoara |
3 | Robu V.Sergiu Marian | VII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 88.50 | I | Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara |
4 | Cobzaru T Paul Gabriel | VII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 82.75 | II | Robu Maria/Scîrlat Anişoara |
5 | Bacoşcă V. Eduard Iosif | VII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 82.50 | II | Vacaru Angela/Scîrlat Anişoara |
6 | Isache Mihai | VII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 79.50 | II | Adiaconiţei Carmen / Trifescu Ana-Olivia |
7 | Frâncu V Alexia Mihaela | VII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 78.50 | II | Robu Maria/Radu Luminiţa |
8 | Mihăilă Flavian | VII | Şcoala de Arte și Meserii Oglinzi | Răuceşti | 77.00 | II | Filip Ana |
9 | Lica Alexandra | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 76.75 | II | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
10 | Vartic Anca | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 76.50 | II | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
11 | Petrariu Georgiana | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 74.00 | II | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
12 | Ursu Andreea Gabriela | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti | Săvineşti | 70.50 | III | Vasiliu Ana/Lazăr Dorina Valentina |
13 | Iacoboaia Eliza-Marilena | VII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 69.50 | III | Rogin Adriana |
14 | Ciubotariu Alexandra | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 67.75 | III | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
15 | Ciobanu C. Gabriel | VII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 67.50 | III | Vacaru Angela/Scîrlat Anişoara |
16 | Atomei Codruța | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 65.75 | III | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
17 | Ecoboae Emanuel | VII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 58.50 | Mentiune | Rogin Adriana |
18 | Bejan Andreea | VII | Şcoala cu clasele I-Viii Pildeşti-Cordun | Pildeşti | 57.50 | Mentiune | Ciobanu Niculai Lupaşcu Mihaela |
19 | Loghin Ciprian | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 57.50 | Mentiune | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
20 | Vartic Loredana | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 55.75 | Mentiune | Gușavan Elena/Pîrleciu Carmen |
21 | Bulai Ariana-Cornelia | VII | Scoala cu clasele I-VIII Boghicea | Boghicea | 55.00 | Mentiune | Velniciuc Ana |
22 | Vartic Diana | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 55.00 | Mentiune | Gușavan Elena/Pîrleciu Carmen |
23 | Androşcă E. Vasilică Mădălin | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Gherăeşti | Gherăeşti | 54.50 | Mentiune | Burcă Lucica /Tihulcă Cecilia |
24 | Percă M. Paul Mihai | VII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 49.25 | Mentiune | Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara |
25 | Iacob Ioan | VII | Scoala cu clasele I-VIII Dochia | Dochia | 43.00 | Racovanu Florin/Lazar Dorina | |
26 | Mutu Pavelina | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr. 1 Zăneşti | Zăneşti | 39.50 | Papuc Mariana | |
27 | Atomei Andrei | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 38.00 | Gușavan E/Pîrleciu C | |
28 | Ploscaru Georgiana | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr. 1 Zăneşti | Zăneşti | 38.00 | Papuc Mariana | |
29 | Adăscăliţei Andreea-Mihaela | VII | Scoala cu clasele I-VIII Boghicea | Boghicea | 36.00 | Velniciuc Ana | |
30 | Gripcă Rozalia | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr. 1 Zăneşti | Zăneşti | 32.00 | Papuc Mariana | |
31 | Rusu Elena-Anelis | VII | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | 29.75 | Andreş Nicolae/Cozma Mariana | |
32 | Mihai Mădălina-Mihaela | VII | Scoala cu clasele I-VIII Boghicea | Boghicea | 29.50 | Velniciuc Ana | |
33 | Ursu Elena-Simona | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Români | Români | 25.75 | Cozma Mariana | |
34 | Amariei Diana-Gabriela | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Români | Români | 25.50 | Cozma Mariana | |
35 | Popa Madalina | VII | Scoala cu clasele I-VIII Dochia | Dochia | 20.00 | Racovanu Florin/Lazar Dorina | |
36 | Baciu Robert | VII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | absent | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. | |
37 | Buftea Alexandru | VII | Scoala cu clasele I-VIII Girov | Girov | absent | Racovanu Florin/Andrusca Ramona | |
38 | Chele Dumitru | VII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti | Săvineşti | absent | Vasiliu Ana/Lazăr Dorina Valentina | |
39 | Solomon Vasilica | VII | Scoala cu clasele I-VIII Girov | Girov | absent | Racovanu Florin/Andrusca Ramona | |
1 | Ciobanu D. Otilia | VIII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 90.00 | I | Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara |
2 | Cobzaru D Andrei Adrian | VIII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 71.75 | I | Robu Maria/Scîrlat Anişoara |
3 | Cucoş Bianca-Elena | VIII | Școala cu clasele I-VIII Nr.2 Răuceşti | Răuceşti | 71.00 | I | Măriuţa Anisia |
4 | Petrariu Ioana Mădălina | VIII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători-Neamț | 59.00 | III | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
5 | Aciocărlănoaiei Iuliana | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Grumăzeşti | Topoliţa | 57.75 | III | Rudoiu Maria |
6 | Vârgă P. Silviu | VIII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 56.50 | III | Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara |
7 | Popa Florentina | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti | Răuceşti | 54.00 | III | Măriuţa Anisia |
8 | Susanu M. Daniel | VIII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 50.25 | Mentiune | Vacaru Angela/ Scîrlat Anişoara |
9 | Bacoşcă V. Bianca Andreea | VIII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 49.75 | Mentiune | Robu Maria/Scîrlat Anişoara |
10 | Livadariu Andreea | VIII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 49.50 | Mentiune | Adiaconiţei Carmen, Trifescu Ana-Olivia |
11 | Teacu Pavel Călin | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Săvineşti | Săvineşti | 49.00 | Mentiune | Vasiliu Ana -Lazăr Dorina Valentina |
12 | Varvara Costinela | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Răuceşti | Răuceşti | 47.75 | Mentiune | Măriuţa Anisia |
13 | Giurgică A. Sorin | VIII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 42.62 | Mentiune | Vacaru Angela Scîrlat Anişoara |
14 | Puşcaşu I. Irina | VIII | Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani | Săbăoani | 42.50 | Mentiune | Robu Maria/Scîrlat Anişoara |
15 | Roșu Anca | VIII | Școala de Arte și Meserii Vînători | Vînători | 42.25 | Mentiune | Astăcioae Niculina/Avăcăriței M. |
16 | Nastasă Răzvan-Petru | VIII | Scoala cu clasele I-VIII Barticeşti | Barticeşti | 41.75 | Mentiune | Butnariu Maria Tereza |
17 | Ravaru Roxana-Maria | VIII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 41.50 | Mentiune | Rudoiu Maria/ Rogin Adriana |
18 | Balint Antonia Agnes | VIII | Scoala cu clasele I-VIII Barticeşti | Barticeşti | 41.37 | Mentiune | Butnariu Maria Tereza |
19 | Sturzu Valentin-Alexandru | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.2 Răuceşti | Răuceşti | 40.00 | Mentiune | Măriuţa Anisia |
20 | Ursu Cosmina Daniela | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti | Săvineşti | 35.12 | Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina | |
21 | Vaduva Roxana | VIII | Scoala cu clasele I-VIII Dochia | Dochia | 35.00 | Racovanu Florin/Lazar Dorina | |
22 | Micu Miruna Cristina | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti | Săvineşti | 34.12 | Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina | |
23 | Trifan Georgiana | VIII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 33.25 | Rudoiu Maria/Rogin Adriana | |
24 | Iliesei Irina | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII Nr.1 Săvineşti | Săvineşti | 33.12 | Vasiliu Ana /Lazăr Dorina Valentina | |
25 | Iovu D. Gabriel | VIII | Liceul Tehnologic Nisiporeşti | Boteşti | 30.37 | Moraru Anica/ Condurat Geanina | |
26 | Nemţanu Bogdan | VIII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | 29.25 | Adiaconiţei Carmen/Trifescu Ana-Olivia | |
27 | Blăjuţ M. Mihai-Alexandru | VIII | Liceul Tehnologic Nisiporeşti | Boteşti | 29.00 | Moraru Anica/ Condurat Geanina | |
28 | Muha Andreea Maria | VIII | Scoala Cu Clasele I-VIII Cordun | Cordun | 28.50 | Dămoc Angela/ Lupaşcu Mihaela | |
29 | Mîrţ Florin | VIII | Şcoala Cu Clasele I-Viii Pildeşti-Cordun | Pildeşti | 28.12 | Ciobanu Niculai/ Lupaşcu Mihaela | |
30 | Cozma Radu-Ştefan | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | 28.00 | Andreş Nicolae | |
31 | Tanasă-Ruptureanu Andrei | VIII | Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Siliştea | Români | 28.00 | Andreş Nicolae | |
32 | Hazi Camelia | VIII | Şcoala Cu Clasele I-Viii Pildeşti-Cordun | Pildeşti | 26.12 | Ciobanu Niculai/Lupaşcu Mihaela | |
33 | Diaconu Laurenţiu Ştefan | VIII | Școala cu clasele I – VIII Dumbrava Roșie | Dumbrava Roșie | 24.00 | Oglan Ortansa / Dăscăleanu Draga | |
34 | Dornescu Elena | VIII | Scoala cu clasele I-VIII Dochia | Dochia | 17.62 | Racovanu Florin/Lazar Dorina | |
35 | Parfeni Vlad | VIII | Școala cu clasele I – VIII Dumbrava Roșie | Dumbrava Roșie | 16.50 | Oglan Ortansa / Dăscăleanu Draga | |
36 | Gabor Codruţ Claudiu | VIII | Școala cu clasele I – VIII Dumbrava Roșie | Dumbrava Roșie | 14.25 | Oglan Ortansa / Dăscăleanu Draga | |
37 | Armanu Diana-Maria | VIII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | absent | Rudoiu Maria/Trifescu Ana-Olivia | |
38 | Cucoş Andreea-Maria | VIII | Şcoala de Arte şi Meserii Petricani | Petricani | absent | Rudoiu Maria/Trifescu Ana-Olivia | |
39 | Olăraşu Loredana Mihaela | VIII | Scoala Cu Clasele I-VIII Cordun | Cordun | absent | Dămoc Angela /Lupaşcu Mihaela |