Rezultate forte bune obtinute de elevi la Concursul National de Fizica Phi 2011
Concursul este organizat de Centrul Regional pentru Tineri Capabili de Performanta Iasi, in parteneriat cu Facultatea de Fizica Iasi. Este destinat elevilor din clasele 7-12 care urmeaza cursurile Centrelor de Excelenta.
Rezultate:
3 premii I ( 2 la clasa a 7 si 1 la clasa a 8);
10 premii II ( 4 la clasa 7, 1 la clasa a 8 si 5 la clasa a 9)
12 premii III ( 5 la clasa 7, 3 la clasa a 8, 4 clasa a 9)
6 Mentiuni (3 la clasa 7, 2 clasa a 8 1 la clasa a 11)
Rezultatele obtinute confirma faptul ca pregatirea in Centrul de Excelenta Neamt a tinerilor capabili de performanta, cel putin la disciplina Fizica, este de cea mai buna calitate.
Nr. crt. | Numele și prenumele elevului | Unitatea școlară | Clasa | Profesor | Rezultat |
1 | Apostol Asavinei Constantin | Școala nr. 3 | 7 | Oniciuc Anișoara | I |
2 | Tanasă Vlad | Colegiul Național Petru Rareș | 7 | Spiridon Sanda | I |
3 | Stoian Ioan Vlad | Colegiul Național Petru Rareș | 7 | Spiridon Sanda | II |
4 | Lujinschi Ștefan | Școala nr. 3 | 7 | Oniciuc Anișoara | II |
5 | Grozavu Eliza | Școala nr. 2 | 7 | Stroia Luminița | II |
6 | Gavrilă Andrei | Școala nr. 2 | 7 | Stroia Luminița | II |
7 | Ungureanu Bianca | Școala nr. 2 | 7 | Stroia Luminița | III |
8 | Chiș Iosefina | Școala Elena Cuza | 7 | Iliescu Doina | III |
9 | Muraru Emanuel | Școala nr. 3 | 7 | Oniciuc Anișoara | III |
10 | Budur Ionuț | Școala nr. 2 | 7 | Stroia Luminița | III |
11 | Nohai Claudiu | Școala nr. 2 | 7 | Stroia Luminița | III |
12 | Gheoldan Laura | Școala nr. 3 | 7 | Oniciuc Anișoara | M |
13 | Ionescu Ilinca | Școala nr. 2 | 7 | Stroia Luminița | M |
14 | Florescu Călin | Școala nr. 3 | 7 | Oniciuc Anișoara | M |
15 | Dascălu Titus | Școala nr. 3 | 8 | Oniciuc Anișoara | I |
16 | Toporău Andreea | Școala Elena Cuza | 8 | Iliescu Doina | II |
17 | Bursuc Andrei | Școala Elena Cuza | 8 | Iliescu Doina | III |
18 | Roman Diana | Colegiul Național Petru Rareș | 8 | Spiridon Sanda | III |
19 | Botă Iulian | Școala nr. 2 | 8 | Stroia Luminița | III |
20 | Berbece Cristian | Școala nr. 2 | 8 | Stroia Luminița | M |
21 | Vasiliu Ioana | Colegiul Național Petru Rareș | 8 | Spiridon Sanda | M |
22 | Tarcinsky Daniel | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Oniciuc Grigoruță | II |
23 | Cornea Matei | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Oniciuc Grigoruță | II |
24 | Gurău Dorin | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Oniciuc Grigoruță | II |
25 | Popuțoaia Ruxandra | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Oniciuc Grigoruță | II |
26 | Negreanu Dragoș | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Spiridon Sanda | II |
27 | Vicol Alexandra | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Oniciuc Grigoruță | III |
28 | Toma Lucian | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Spiridon Sanda | III |
29 | Burduja Simona | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Spiridon Sanda | III |
30 | Vatamanu Alexandra | Colegiul Național Petru Rareș | 9 | Haralamb Dorel | III |
31 | Aanegroae Ana | Colegiul Național Petru Rareș | 11 | Rotaru Niculina | M |