Reținut pentru conducerea unui moped neînmatriculat, fără permis și în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice
În ziua de 14 septembrie, lucrătorii Secției de poliție Rurală nr 5 Gârcina au dispus reținerea pentru 24 ore pe baza de ordonanță de reținere a unui bărbat de 23 ani din comuna Negrești, care a fost depistat la data de 31 iulie a.c., în timp ce conducea un moped neînmatriculat, fără permis și aflându-se sub influența băuturilor alcoolice. Astăzi, suspectul va fi prezentat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Piatra Neamț cu propunere de arestare preventivă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)