Record: 34 de șahiști au participat la ediția a-V-a a Cupei Dimitrie Leonida la șah
S-a încheiat ediția a V-a a Cupei Dimitrie Leonida la șah care a avut loc astăzi, 30 octombrie, la Pavilionul expozițional
Juniori:
Loc I Sachilaru Alexandru
Loc II Constandache Maria
Loc III Bîrjovanu Dan
Seniori:
Loc I Ciupercă Niță
Loc II Rînceanu Ilie
Loc III Simion Valere
„Mulțumim tuturor participanților, copii și părinți, care au făcut deplasarea de la Pașcani, Roman, Piatra-Neamț, Bicaz și Tarcău, membrilor ASABS, foștilor angajați (actualmente pensionari), invitaților turneului și, nu în ultimul rând, domnului președinte al Asociatiei județene de șah Neamț, Sebastian Volcinsche. Vârsta participanților a fost cuprinsă între 7 ani și trecuți de 8o ani! Felicitări tuturor participanților!”, a declarat organizatorul Remus Dorneanu.
Sursa
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)