Lucrările pentru reconstrucția Pieței Centrale mai au de așteptat
Lucrările pentru reconstrucția Pieței Centrale nu vor fi demarat în viitorul apropiat. Iată ce a declarat primarul interimar al municipiului Piatra- Neamț, Dragoș Chitic în acest sens: ”Despre reconstrucția Pietei Centrale din Piatra Neamț. Conform înștiințării Companiei Naționale de Investiții se pare că mai traversam o iarnă fără o construcție nouă. Păcat, pietrenii meritau mai mult.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)