Recital de jazz standard și evergreen-uri
În cadrul stagiunii artistice 2013-2014, Academia de Muzică Gheorghe Dima Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamț, prezintă miercuri, 26 februarie 2014, ora 17.00, în Rotonda Bibliotecii Județene G.T. Kirileanu din Piatra-Neamț, un recital de jazz standard și evergreen-uri. Recitalul va fi susținut de Ansamblul de jazz al facultății, conducerea muzicală Dumitru Sascău; invitați Radu Oțel și Cristi Laiu.
Intrarea este liberă!
Manifestarea va fi reluată joi, 27 februarie 2014, ora 17.30, la Biblioteca Municipală Radu Rosetti din Onești.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)