Reabilitarea de primăvară la pasajul pietonal Pietricica (FOTO)
Scările pasajului pietonal de la Pietricica au intrat în reabilitare. Pasajul poate fi folosit în continuare, fiind menținută o cale de acces pentru pietoni.
Mult timp, pasajul pietonal de la Pietricica a avut un aspect dezolant, fiind și unul dintre locurilor preferate ale cerșetorilor. În 2015, municipalitatea a reabilitat și renovat pasajul, dar pereții s-au umplut din nou de artă stradală, vechile obiceiuri proaste ale unor concitadini au revenit, iar eroziunea și-a spus cuvântul.
FOTO: Adrian D.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Era necesar dar este necesară si o rampă pentru cei cu probleme locomotorii!