Publiserv a închis heleșteul din Precista
În cartierul Precista, între blocuri era o parcare care de fiecare dată când ploua sau se topea zăpada se transforma într-un heleșteu și stătea așa mult timp până ce se scurgea apa.
Problema heleșteului era una care dura de ani de zile și crea disconfort pentru locuitorii din zonă.
Acum situația a revenit la normalitate, parcarea fiind reamenajată de societatea Publiserv la dispoziția Primăriei Piatra-Neamț.
Totodată s-au făcut amenajări și la blocurile din jur pentru ca apa provenită din fenomene naturale să aibă pe unde să se scurgă în această zonă pentru a nu se crea alte neplăceri.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)