Prof. de istorie Luminița Dorina Drexler, diplomă de apreciere pentru implicarea în proiectele dedicate Centenarului Marii Uniri
În cadrul sedinței Consiliului Local de miercuri, 28 noiembrie, prof. de istorie Luminița Dorina Drexler a fost recompensată pentru implicarea în proiectele dedicate Centenarului Marii Uniri.
Cadru didactic la Colegiul „Național Petru Rareș”, doamna Luminița Dorina Drexler a primit o diplomă de apreciere din partea primarului Dragoș Chitic.
Dorina Drexler a coordonat de-a lung timpului numeroase proiecte având ca temă istoria, iar despre unul dintre acestea puteți citi în articolul Potențialul turistic și istoric al municipiului Piatra-Neamț, promovat la nivel european de elevi de la „Rareș”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)