Proba scrisă a examenului de definitivare în învățământ: 3 candidați au absentat, iar 15 s-au retras
Astăzi, 20 aprilie, a avut loc în proba scrisa a Examenului național de definitivarea în învățământ, sesiunea 2017. Potrivit unui comunicat remis de ISJ Neamț, la proba scrisă au fost înscriși 120 de candidați. Dintre aceștia, 3 au absentat, iar 15 au abandonat examenul motivând probleme personale sau medicale. Nu au existat candidați eliminați din examen.
Rezultatele probei scrise vor afișate marți, 25 aprilie 2017, iar în perioada 25-26 aprilie se înregistrează contestațiile și se transmit la centrele de evaluare, urmând ca duminică, 30 aprilie, să fie afișate rezultatele finale. Precizăm că nota minimă de promovare a examenului este 8 (opt).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)