Prins la scurt timp, după săvârșirea infracțiunii de tâlhărie
În ziua de 09.11.2016, în jurul orei 18.50, dispeceratul Poliţiei Roman a fost sesizat despre faptul că o persoană a fost prinsă în flagrant, după ce a smuls telefonul din mâna unei femei.
Echipa de cercetare, care s-a deplasat la fața locului, a stabilit faptul că persoana vătămată, o femeie de 39 de ani, din Roman, a fost deposedată de telefonul mobil în timp ce aceasta se deplasa către domiciliu, pe strada Smirodava. Persoana necunoscută, care a smuls telefonul din mâna femeii, a fost prinsă de o patrulă de poliție locală.
Acesta a fost identificat de echipa de cercetare, în persoana unui tânăr de 16 ani, din Sagna, asupra acestuia fiind găsit telefonul sustras. Bunul a fost recuperat și predat persoanei vătămate, iar tânărul a fost reținut pentru 24 de ore, pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie.
Astăzi, polițiștii îl vor prezenta Parchetului de pe lângă Judecătoria Roman cu propunere de arestare preventivă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Trebuie puși la muncă cei care fură pt a vedea cum se câștigă un ban muncit nu prin hoție.