Prins în flagrant în timp ce jefuia o locuință
În data de 16.06.2015, la ora 14:10, a fost prins în flagrant un tânăr de 18 ani, care a pătruns într-o locuință din Piatra-Neamt, str. Orhei, bl. T1, ușa locuinței fiind descuiată, de unde a sustras o geantă în care se aflau bani, documente și alte bunuri. Hoțul a fost surprins de persoana vătămată, a abandonat geanta și a părăsit blocul, dar a fost reținut pe aleea din fața blocului de către polițiștii locali alertați de strigătele victimei.
Tânărul a fost predat Poliției municipiului Piatra Neamț, unde s-a constatat că acesta este recdivist, fiind autorul a încă 3 infracțiuni de furt calificat, comise într-un mod asemănător. A fost introdus în arestul poliției, urmând a fi prezentat Judecătoriei Piatra Neamț cu propunerea de arestare preventivă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)