Primul sens giratoriu pietonal în Piața Centrală din Piatra-Neamț
Pentru a fluidiza traficul pietonal din interiorul pieței centrale, comisia rutieră de pe lângă Consiliul Local Piatra-Neamț a studiat metodele aplicat în țările civilizate, ajungând la concluzia că cea mai potrivită soluție a fi un sens giratoriu pietonal care să aibă în centru ceasul din mijlocul pieței.
Această decizie luată în municipiul Piatra Neamț reprezintă o dublă premieră. Pe de o parte vorbim de primul sens giratoriu pietonal și pe alta parte primul sens giratoriu indoors.
Valoare estimată a lucrării este de doar 10.000 de euro.
Art. de 01 aprilie
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Sant extraordinare obiceiurile romanesti ca acesta de 1APRILIE ! NENOROCIREA este ca noi radem unii de altii si dracul rade de noi ! DACA NU NU AR FI DE PLANS , INTRADEVAR AM PUTEA SA RADEM SI NOI