Președinte de Liga I, la Ceahlăul Piatra-Neamț. Mișcare inteligentă, marca „Măzărianu”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/catalin-anton-1024x683.jpg)
După prelungirea contractului cu antrenorul Cristian Pustai până în 2025 și aducerea lui Marin Mitran în funcția de președinte executiv al echipei Ceahlăul de la 1 iulie, Anton Măzărianu (COMES Săvinești), principalul finanțator, face o nouă mișcare inteligentă care pavează drumul spre Liga 2. Cătălin Ducu Anton va ocupa funcția de președinte de club CSM Ceahlăul Piatra-Neamț, transmit surse neoficiale.
Inginer de meserie, Cătălin Anton a lucrat în presă, a condus firme private, a lucrat în marketing și vânzări. Din 2017 și până în prezent ocupă funcția de președinte al Consiliului Director al AFC Botoșani, echipă de Liga I.
Anton Măzărianu a dezvăluit mai multe informații despre fotbalul pietrean în cadrul unei emisiuni difuzate pe Metropola TV pe care o puteți urmări mai jos (despre conducere de la minutul 18).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)