Poliția Locală Piatra-Neamţ: Bărbat depistat în timp ce descărca deşeuri provenite din construcţii pe marginea străzii
Lucrătorii din cadrul Poliției Locale Piatra-Neamţ, Biroul de Ordine Publică, l-au depistat pe numitul C.V., cu domiciliul în comuna Gârcina, în timp ce descarca dintr-o autospecială deşeuri rezultate din lucrări de construcţii pe marginea străzii Dragoş Vodă din municipiul Piatra-Neamţ.
Contravenientul a fost sancționat cu amendă în valoare de 1000 lei, conform dispozițiilor HCL 7/2010 privind aprobarea Regulamentului privind buna gospodãrire, întreţinere, curãţenie şi esteticã în municipiul Piatra-Neamţ.
„Cu această ocazie atenționăm populația municipiului Piatra-Neamt asupra faptului că deşeurile rezultate din construcţii sau demolări trebuie colectate, în mod obligatoriu, de către un operator autorizat sau transportate direct la groapa de gunoi a oraşului, nerespectarea acestei obligaţii constituind contravenţie.”, precizează Poliția Locală Piatra-Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Cei aia 1000 lei amendă!!! Să plătească igienizarea întregii străzi!
Ar fi trebuit pus sa mature prin oras o luna de zile
Doua mii de lei.Mai nepasatori si mai ordinari ca romanii nu mai exista nici o natie