Post vacant în Consiliul Județean Neamț, după ce un ales a demisionat
În şedinţa de miercuri, 19 decembrie, a Consiliului Judeţean Neamţ, va fi supus aprobării un proiect de hotărâre privind încetarea de drept a mandatului unui consilier județean. Inițiator: Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.
La data de 29 noiembrie 2018, doamna Mădălina-Veronica Ciubotaru, consilier județean al cărui mandat a fost validat în anul 2016, a transmis demisia sa din calitatea de ales local. Potrivit competențelor legale, propun Consiliul Județean Neamț adoptarea unei hotărâri privind constatarea încetării de drept a mandatului de consilier județean al doamnei Mădălina-Veronica Ciubotaru, precum și declararea ca vacant a locului ocupat de aceasta, se arată în Expunerea de motive.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)