Portofel cu bani și carduri, găsit si restituit posesorului de către un jandarm
Astăzi, 12 octombrie a.c., în jurul orei 11.00, plutonierul adjutant Gabriel Pădurean din cadrul Detaşamentului 1 Mobil, în timp ce se afla în timpul liber şi se deplasa pe o stradă din zona Judecătoriei din municipiul Piatra Neamţ, a observat pe trotuar un portofel.
După aproximativ 10 minute, subofiţerul a reuşit să identifice persoana în cauză după fotografia şi datele din actul de identitate şi astfel a reuşit să predea portofelul, împreună cu actele şi cei 350 de lei, numitului L.C. în vârstă de 25 de ani, din oraşul Târgu Neamţ, moment în care tânărul i-a mulţumit jandarmului pentru gestul său.
O situaţie similară s-a petrecut şi la sfârşitul luni septembrie, când plutonierul major Liviu Constantin, în timp ce se deplasa către locul de muncă, a găsit şi a predat un portofel în care se găseau documente, carduri şi aproximativ 200 de lei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)