Pompierii pietreni, chemați în sprijinul unei bătrâne
Prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra-Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și un echipaj cu ambulanță de la SAJ. Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au pătruns în apartamentul situat la al doilea etaj într-un bloc de locuințe din strada Măraței.
În interiorul apartamentului a fost găsită o femeie de aproximativ 90 de ani, conștientă. Aceasta a primit îngrijiri medicale de la membrii echipajului SAJ, refuzând transportul la spital.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)