Pompierii au intervenit pentru îndepărtarea unui copac căzut pe o casă din comuna Ion Creangă
Pompierii nemţeni au fost solicitați să intervină pentru a îndepărta un arbore căzut ieri seară (14 iunie), din cauza furtunii, pe o casă din satul Stejaru, comuna Ion Creangă.
În acestă dimineață, la faţa locului s-au deplasat 4 subofiţeri cu o autospecială de la Detaşamentul Roman, dar şi reprezentanţi ai primăriei. Copacul a fost tăiat și îndepărtat de pe casă.
Tot din cauza furtunii de ieri, un copac a căzut pe DN 15D (comuna Gândiți, în zona Dealul Mărului), întrerupând traficul rutier. Cei de la Primăria Gâdinți s-au deplasat în zonă și au degajat arborele, iar circulația a fost reluată.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)