Polițiștii nemțeni – întâlniri constructive cu elevii, la Roman
Vitalie Josanu, polițist în cadrul Biroului Siguranță Școlară – I.P.J. Neamț, a participat la o serie de activități în scopul prevenirii și descurajării violenței, bullying-ului, consumului de către minori a drogurilor, alcoolului și tutunului și a comportamentelor antisociale.
Întâlniri cu elevii au avut loc pe 5 mai la Colegiul Tehnic Miron Costin Roman și astăzi, 8 mai, la Liceul teologic ortodox Melchisedec Ștefănescu Roman, unde au luat parte 140 de tineri.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/05/josanu-vitalie-1-1024x576.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/05/josanu-vitalie-2-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/05/josanu-vitalie-3-1024x768.jpeg)
Foto: Vitalie Josanu
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)