Policlinica din Piatra-Neamț se redeschide la începutul lunii iunie
Începând din data de 04.06.2020 se redeschide Policlinica din Piatra-Neamț, pe baza programărilor care se vor putea face face începând cu data de 02.06.2020, la numerele de telefon 0233/219440 și 0233/237039.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/policlinica.jpg)
„În cazul în care nu reusiți să ajungeți la programarea stabilită sau o anulati, vă rugăm să anuntați din timp (…) În momentul asteptării la intrarea în Policlinică să respectați cu rigurozitate măsurile de protecție (purtatul măștii de protecție) și regulile de distanțare socială (1,5 – 2m) unul fața de celălalt.” se menționează pe pagina de socializare a Policlinicii din Piatra-Neamț
De asemenea, pentru început, ca activitatea din Policlinica din Piatra-Neamț să se desfășoare în condiții optime de sănătate și securitate în muncă, se va efectua o zi de program cu pacientul, iar în următoarea se vor presta doar servicii de telemedicină (retețe, concedii medicale, referate).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)