PNL Neamț pune serios problema unei alianțe cu PSD la Neamț
Azi, la ședința de Consiliu Județean, președintele PNL Neamț, aflat în pană de argumente în timpul unei dezbateri în contradictoriu cu președintele PSD Neamț, a amintit acestuia că nu este bine să spună vorbe grele la adresa consilierilor județeni PNL deoarece cu ei va trebui să lucreze în varianta viitorului ”Pact Național”.
Așadar, aflăm de la PNL Neamț că viitorul USL se va numi ”Pact Național” și că inițiativa ar aparține doamnei Viorica Dăncilă iar, din ce spune liderul PNL Neamț, PNL va fi alături de PSD și vor trebui să coopereze.
Aceste vorbe scăpate de liderul PNL Neamț arată că ceea ce anticipam, adică un nou USL, se va întâmpla și fostul USL în care PSD și PNL se luptau cu PDL-ul va deveni un ”Pact Național” în care PSD și PNL se vor lupta cel mai probabil cu USR și PLUS.
Acum rămâne de văzut cât de abili vor fi cei de la USR și PLUS în a exploata această știre sau poate, din contra, cei de la USR și PLUS se vor preface că nu au înțeles despre ce este vorba în speranța unei viitoare alianțe cu PNL.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
O dovadă a faptului că Toți sunt la fel!… Ne mai trebuie încă un 1989!
Doar moldovenii pot face asa ceva, plange Campeanu in mornant jegurilor!
Pai, blatul PSD-PNL functioneaza de mult timp!Daca vor sa-l oficializeze in cadrul unui „pact national” pentru furat in liniste, nu au decat!!!