Piroman în Piatra-Neamț. Mai multe pubele și toalete ecologice incendiate intenționat
Miercuri, 23.11.2016 la orele 20:38, 20:53, 21:25 și 21.35, Dispeceratul ISU – Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, despre incendierea a 3 pubele de gunoi aparținând SC Brantner SRL și 3 toalete ecologice în 4 zone diferite din municipiul Piatra Neamț. La locul intervențiilori s-au deplasat 1 ofițer și 8 subofițeri cu două autospeciale de lucru cu apă și spumă din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra Neamț. Cauza probabilă a incendiului: acțiunea intenționată a unei persoane pentru a genera incendiul.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)