Pietrenii cu alte boli sunt nevoiți să plece la spitale din alte orașe. PNL-ul ține în continuare spitalul din Piatra-Neamț suport COVID
În Piatra-Neamț e bine să nu te mai îmbolnăvești de altceva în afară de COVID, deoarece prefectul, cu premierul și cu alți PNL-iști de la Sănătate au decis de aproape un an că la Piatra-Neamț se internează doar cei cu COVID și așa a rămas de atunci.
Pentru orice altă problemă care necesită spitalizare, oamenii din Piatra-Neamț și împrejurimi trebuie să se ducă la spitalele din alte localități.
Noi înțelegem nevoia de a fi tratați cei cu COVID, dar trebuie găsite soluții și pentru restul bolnavilor care sunt mult mai numeroși decât cei cu COVID și mulți dintre ei sunt bătrâni sau prea bolnavi, încât preferă să nu mai apeleze la serviciile medicale și să moară acasă decât să se ducă în alt oraș. În plus avem o mulțime de cadre medicale la spitalul din Piatra-Neamț care au alte specialități. Ne sună oameni internați în spital cu COVID și ne spun că medicul care a venit să-i consulte era un ginecolog…
Poate încearcă cei de la PNL se se abțină în a mai lua decizii de acest gen și vor lăsa specialiștii din spitalele din Neamț și de la DSP să stabilească ce e mai bine.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Rămâne o enigmă cum își iau lefurile babane eroii ăștia care sunt câteva sute in spital dar îngrijesc o mână de pacienți.
Trai nineaca . De asta se discuta de amețitoare sume pe la angajare .